Прагнучи отримати якісний виріб з ДПК (дерево-полімерного композиту) в покупця виникає чимало запитань, на які в просторах інтернету є багато суперечливих відповідей. Саме тому фахівці компанії ЄВРО ТЕРАСА підготували відповіді на такі запитання.

Також будемо раді надати вичерпну відповідь на інші ваші запитання.

  1. Що я повинен, як замовник, знати, вибираючи матеріал для тераси?

Тераса утворює природний перехід між будинком і садом. На ньому ми проводимо багато часу, це місце, де ми відпочиваємо, читаємо, де ми можемо розкласти гриль і запросити в гості, де граються діти. Вона піддається значним впливам — сонцю, воді, морозу та сильній спеці. І тому тераса повинна бути не тільки красивою, але й надзвичайно міцною. Одним із матеріалів, що відповідає цим вимогам, є дуже популярний в останні роки так званий композитний матеріал (ДПК – дерево полімерний композит) — цей матеріал поєднує в собі найкращі властивості дерева та пластику. Він неймовірно міцний і стійкий до капризів погоди.

  1. Які переваги та недоліки при з’єднанні деревини та ПВХ?

Це компроміс. Деревина надає матеріалу природний вигляд, а пластик (ПВХ) надає йому міцності, довговічності та стійкості кольорів. З більшою відсотковою часткою деревини можна досягти більш натурального зовнішнього вигляду дерева, при більшій частці ПВХ ми досягнемо більшого терміну експлуатації протягом десятиліть. Тому після довгих випробувань та на основі досвіду США, де вони розробили цей матеріал, ми вибрали співвідношення 50% деревини та 50% ПВХ як найкращий компроміс для наших виробів ДПК.

  1. Яку поверхню тераси ви б рекомендували у випадку тераси біля басейну, будинку та для дітей?

Ми точно можемо порекомендувати ДПК матеріал, який дуже приємний на дотик, міцний, довговічний, і ви ніколи не зможете отримати скалку на ньому.

  1. Як правильно вибрати матеріал з ДПК?

Рекомендуємо дізнатися виробника та склад матеріалу. Композитний матеріал повинен містити деревну тирсу або деревне борошно та якісний пластик, бажано довговічний стійкий ПВХ. Однак деякі виробники економлять, замінюючи деревину бамбуковою тирсою або рисовим лушпинням і замінюючи первинні пластмаси переробленими матеріалами. У будь-якому випадку економити на якості не варто. Адже всі хочуть, щоб їх інвестиції тривали якомога довше. Ваш постачальник цього матеріалу повинен мати сертифікат на матеріал з уповноваженої лабораторії випробувань і повинен надавати вам довгострокову гарантію.

  1. На якій основі повинна стояти тераса?

Підготовка основи для терас ДПК є дуже важливою, кожен виробник або постачальник повинен рекомендувати відповідну технологію основи під терасу та інструкції з установки їх системи. Як ідеальну основу ми, безумовно, рекомендуємо бетонну основу з невеликим ухилом 3-5 мм на 1 м, щоб вода могла ідеально стікати з поверхні. Якщо ми підготуємо цю основу належним чином, то установка терасної системи з ДПК є проста та швидка, кожен досвідчений майстер може впоратися з нею.

  1. Як правильно підтримувати терасу, щоб вона тривалий час залишалася в незмінній якості та кольорі?

ДПК матеріали не потребують технічного обслуговування. Ви не повинні турбуватися щодо обслуговування — композитні матеріали не фарбується ні лаками, ні маслами. Підтримуються в чистоті тільки миттям з водою під тиском, можливе також використання звичайного неагресивного мийного засобу.

Що стосується стійкості кольорів, дошки ДПК, звичайно, піддаються зовнішньому впливу на деревну складову матеріалу (УФ-випромінювання, зміна температури, вологість, дощ, сніг, мороз) і таким чином змінюють відтінок кольору. Цей процес ми називаємо «дозріванням кольору», який через кілька тижнів після монтажу покаже інший відтінок, який поступово зникне і колір стабілізується через кілька місяців. Це одна з найбільших переваг ДПК над дерев’яними терасами.